Putovní kamínky

 

Už se vám stalo, že jste byli na výletě v přírodě a objevili malovaný kamínek? Přemýšlíte, jak se tam objevil a proč?

 

Zdobení kamínků se stalo hitem letošního léta. Vznikla i velmi početná FB komunita Kamínky, kde si můžete prohlédnout kamínky, na které při troše štěstí můžete narazit v přírodě.   

 

Co je potřeba, aby vznikl takový kamínek? Technik je mnoho. My zde dáváme návod na kreslené a malované kamínky.

 


Základem je kamínek. Buď ho máte již doma nebo na vás čeká ten pravý v potoce, řece, na pískovišti nebo někde u cesty. Doporučujeme se soustředit na hladké kamínky a na začátek i světlé barvy.

 

Aby vám na kamínku držely barvy, musíte ho řádně umýt. Nejlépe jarovou nebo mýdlovou vodou. Usušíte.

Pak již záleží na vaší fantazii, jak pojmete výzdobu kamínku.

Pro ty, co si nejsou ještě jisti svým budoucím dílem doporučujeme udělat si tužkou nebo tenkým popisovačem náčrt.

 

Jestliže chcete udělat barevný podklad, ideální jsou akrylové barvy. Ty nanesete ve dvou nebo třech vrstvách a necháte zaschnout. Malujete-li rovnou nějaký obrázek, stačí vrstva jedna. Barvy schnou rychle. Akrylovými barvami namalujete vlastně všechno. Od jednoduchých květin, stromů přes pohádkové postavy až po obličeje herců….. Nebo se můžete nechat vést tvarem kamínku. Jejich výhodou je i přetíratelnost. Když se rozhodnete něco udělat jinak nebo opravit, tak to jednoduše přebarvíte. Po dokončení malování se dílo zafixuje bezbarvým lakem nebo fixativem. Doporučujeme nejdřív vyzkoušet, protože některé laky rozpouští barvy i popisovače.

 

Jak nakreslit plastickou 3D mandalu? Vezmete špejli nebo druhý konec štětce, ponoříte do akrylové barvy a uděláte tečku nebo čáru. Nebo použijete kontury v praktické konturovací lahvičce. Umožní vám i něco napsat.

 

 

Provozovatel webu, officentrum.eu , Chodov u Karlových Varů 35735, Dukelských Hrdinů 841 , IČ: 76017591 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím