Jak vyrobit sliz

Co všechno potřebujete na výrobu slizu?

Misku a něco pevného na míchání.  Základní ingredience sad Elmer´s na výrobu slizu:

Lepidlo

Kouzelná tekutina

Třpytky

Návod na výrobu slizu

1/ Vylijte celý obsah lahvičky Elmer”s lepidla (147 ml) do mísy. 2/ Přidejte barevnou tubičku dle vašeho výběru a zamíchejte.
3/ Míchejte, dokud není barva rovnoměrně vmíchána do lepidla. 4/ Vmíchávejte obsah lahvičky s kouzelnou tekutinou do směsi postupně.
5/ Míchejte stále, až směs začne tuhnout a začne se z ní stávat ten správný sliz. 6/ Vyndejte hmotu z mísy a začněte hníst v rukách, dokud nebude kompaktní.

Pravidla, která je nutné dodržovat:

 •    Velmi důležité je přimíchávat kouzelnou tekutinu postupně!
 •     Hotový sliz uchovávejte v zavřené nádobě, aby neztvrdl.
 •     Výrobky jsou bezpečné pro děti, ale nevhodné pro děti do 3 let.
 •     Udržujte hygienu mytím rukou po ukončení hry.
 •     Sliz obsahuje látku Biocid*, která může způsobit alergickou reakci.

 

*(Benzisothiazolinonje široce používaný Biocid, který obsahuje mikrobicidní a fungicidní složky, běžně se přidává do lepidel, barev a čisticích prostředků).

Elmer´s – sady na výrobu slizu

Sady Elmer´s obsahují průhledné školní lepidlo, lahvičku s kouzelnou tekutinou a 4 barevná dekorační lepidla se třpytkami v tubě nebo lepidla obsahující třpytky.  Součástí je i recept. Nejsou potřeba žádné další složky (např. kypřicí prášek a jiné).

Klíčové vlastnosti a výhody

 •     Užijete si zábavu při výrobě slizu bez nepořádku.
 •     Sliz je netoxický!
 •     Balíček vše-v-jednom má všechno, co potřebujete k vytvoření třpytivého slizu.
 •     Recept, jak vytvořit sliz, najdete na obalu.
 •     Sliz je lehce vypratelný.
 •     Je to snadné a zábavné tvoření pro děti.

 

Často kladené otázky

Neobsahují lepidla kyselinu?

Ne. Většina našich lepidel jsou bez kyselin a jsou i takto označena.

 

Jak odstraním lepidlo z oblečení?

Po zaschnutí lepidla nepoužívejte horkou vodu, suchá čisticí rozpouštědla, sušičku ani žehličku, tím by se látka nenávratně poškodila. Namočte látku do vlažné vody po dobu 24 hodin, tím se lepidlo znovu změkčí. Pak vyperte látku v normálním pracím cyklu a nechte ji vysušit při pokojové teplotě. Zkontrolujte, zda nedochází k vyblednutí a ztuhnutí. Pokud ano, opakujte proces, dokud nebude předmět vyčištěn k vaší spokojenosti.

 

Co je kouzelná tekutina Elmer´s?

Elmer´s kouzelná tekutina je jedinečná vše-v-jednom složka, která nahrazuje použití např. kypřicího prášku nebo dalších materiálů po domácku vyráběných slizů. Jednoduše ji přidejte do Elmer´s lepidla, pomalu smíchejte a pozorujte, jak se obě složky mění ve sliz.

 

Obsahuje kouzelná tekutina borax?

Ne, neobsahuje borax, ale obsahuje stopy kyseliny borité potřebné k tomu, aby se lepidlo změnilo na sliz. Kouzelná tekutina je netoxická a bezpečná pro děti.

 

Jak nejlépe vytvořit sliz pomocí Elmer´s kouzelné tekutiny?

Přidávejte kouzelnou tekutinu do lepidla po troškách a nezapomínejte stále míchat. Je nutné, aby se tekutina řádně promíchala s lepidlem, aby se vytvořil sliz. Jakmile je vše promícháno a tekutiny začínají houstnout, oběma rukama začněte důkladně hníst sliz, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Trvá to nějaký čas, než sliz dosáhne požadované konzistence.

Provozovatel webu, officentrum.eu , Chodov u Karlových Varů 35735, Dukelských Hrdinů 841 , IČ: 76017591 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím